Ameraucana Tavuk

Ameraucana-tavuk
Ameraucana-tavuk
Ameraucana-tavuk
Ameraucana-tavuk

Ameraucana cinsi tavuklar, Amerikan ırkı olup, diğer tavuk cinslerinden ayıran en önemli özelliği açık mavi renkte yaptığı yumurtalarıdır. Bu yumurtalardan astım tedavisi için faydalanıldığı ve bu sebeple piyasada 5 ila 10 TL arasında alıcı bulduğu gözlemlenmektedir. Bu cinsler sakin ve uysal hayvanlardır. Orta hızda büyüyüp, bazen gurk olurlar.

Bu ırka benzer olarak açık mavi yumurta yapan diğer bir ırkta Araucana cinsidir. Araucana ırkında kuyruk bulunmamaktadır. Bu özelliği Ameraucana cinsi ile ayrımda önemli özelliklerdendir.

Ameraucana cinsi ,Siyah, Mavi, buğday, Kahverengi-kırmızı, sarı, Gümüş, Buğday, Beyaz renklere sahip olabilmektedir.

Ameraucana tavukları ortalama 2,5 kg civarındadır. Yılda ortalama 170-200 arasında yumurta yaparlar.

Turistler tarafından Türkiye’ye getirildiği ve daha sonra sayılarının arttığı düşünülmektedir.

Ameraucana cinslerinin yaş ve güzelliğine göre çiftleri ortalama 300 ila 450 TL arasında fiyatlarla alıcı bulabilmektedir.

Ülkemizde bu cinsin kuluçkalık yumurtalarının temini diğer cinslere göre daha zordur. Yabancı alışveriş siteleri üzerindende bu ırkların kuluçkalık yumurta satışları bulunmaktadır.

Ameraucana-yumurta
Ameraucana-yumurta

Anahtar kelimeler: Ameraucana , ameraucana tavuk , ameraucana tavuk fiyatlari, ameraucana yumurtası, mavi yumurta ,

73 yorum

  • Merhaba Aziz bey,

   Bizim kuluçkada bekleyen yumurtalar şuan satış amaçlı değil. Çünkü adet olarak bize yetecek kadar. Az sayıda maalesef. Fakat ilerleyen günlerde yeni yumurta temin edebilirsek yeni civciv yada yumurtaları satış için buradan da yazacağım.

   Kısa sürede yardımcı olamayacağım için üzgünüm

  • Merhaba Mesut bey,

   Bizim kuluçkada bekleyen yumurtalar şuan satış amaçlı değil. Çünkü adet olarak bize yetecek kadar. Az sayıda maalesef. Fakat ilerleyen günlerde yeni yumurta temin edebilirsek yeni civciv yada yumurtaları satış için buradan da yazacağım.

   Kısa sürede yardımcı olamayacağım için üzgünüm

  • Merhaba Serdar bey,

   Kuluçkaya koyduğumuz yumurtaların haricinde yumurta temin etmem ve cinsin saflığından emin olmamızdan sonra size de yardımcı olmak isteriz.

   Fakat şu aşamada kısa sürede yardımcı olamayacağım maalesef. Gelişme olması durumunda buradan sizlerle paylaşacağım inş.

  • Merhaba Ahmet bey,

   Şuan sitemizden tavuk satışı yapmadığımızdan tavuk temini konusunda yardımcı olamıyoruz. Cins tavsiyesi olarakta light sussex ler görüntü ve yumurta verimi olarak güzel bir ırktır.

 1. Merhabalar
  Size Bursa dan yaziorum mavi yumurta yumurtlayan tavuk almak istiorum sitenizi uzun zamandir takip ediorum fakat satis ile ilgili bi habere daha rastlamadim bu konu hakkinda bana yardimci olabilirseniz eger cok memnun olurum iyi gunler

  • Merhaba Adem bey,

   Sitemiz ilk aşamada bilgi paylaşımı amaçlı kuruldu, fakat satış içinde bir çok talep alıyoruz. Uygun şartların sağlanması durumunda ilerleyen aylarda satışta olabilir belki.
   İlginiz için çok teşekkür ederiz.

 2. Merhabalar
  denizli den yaziorum mavi yumurta yumurtlayan kısa kuyruklu tavuk,yumurta veya civciv almak istiyorum bu konu hakkinda bana yardimci olabilirseniz eger cok memnun olurum iyi gunler

  • Belirttiğiniz gibi güvenmek zor. Bazı satıcılar resimleri internetten bulup koyuyor, kendi tavuklarına ait değil. Tanımadığım kişileri de resimden bakarak size önermek istemem. Bendeki yumurtalarda bir tanıdıktan gelmişti, renkli yumurtacılar ama henüz ırkı konusunda net kesin kanıya varamadım. Legbar cinsi diye düşünüyorum. 1-2 ay içinde yumurtaya başlarlar inş.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*