Amrock Tavuk

amrock-tavuk
amrock-tavuk

Amrock tavuk cinsi Amerika kökenlidir. Bu ırkın et ve yumurta verimi yüksektir.Bu sebeple ülkemizde de talep gören ırklardan olmuştur. Görünüş olarak Plymouth Rock ırkıyla benzerliklere sahiptirler.
Yılda ortalama 250 yumurta yapmaktadır. Bu rakam Plymouth Rock cinsine göre yılda 20-40 aralığında daha fazladır. Yumurtalarının rengi açık kahverengidir.

Amrock ırkının horozları 4-4,5 kg , tavukları ise 3 kg civarında ağırlıklara sahiptirler. Bu ırkın ömürleri ortalama 8-12 yıl arasındadır.

Amrock ırkı uysal ve sakin bir yapıya sahiptir ve orta hızda gelişim gösterirler.

Bu ırkın görsel bir güzelliği olması, yumurta veriminin yüksek olması ve zor şartlara uyumlu olması sebebiyle beslenmesini tavsiye ettiğimiz ırklardandır.

amrock-horoz
amrock-horoz

Anahtar kelimeler: amrock yumurta , amrock yumurtası, amrock civciv, amrock tavuk cinsi , amrock özellikleri, amrock tavuk yumurtası, amrock tavuk , amrock horoz

5 Comments

    • Ahmet bey,

      sahibinden.com gibi alışveriş sitelerine göz atmanızı tavsiye ederim. Güzel bir ırktır, bulabilirseniz memnun kalacağınızı düşünüyorum

    • Merhaba,

      sahibinden.com gibi alışveriş sitelerinden araştırma yapabilirsiniz. Şuan için sitemiz üzerinden satış yapmıyoruz, ve alışverişe aracılık etmiyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*