Civciv Bakımı

Civciv Resimleri 13

Civciv Resimleri 13Kuluçka makinasından çıkmasını merakla beklediğiniz civcivlerinizi 21 gün sonra elinize aldığınız da yeni bir dönem başladı. Artık kafamızdaki yeni soru Civcivlerime nasıl bakmalıyım ? olmaktadır.

Bu konuda civciv bakımı ile ilgili sizlere yararlı bilgiler sunmaya çalışacağız.

Öncelikle civcivlerinizin bulunduğu ortam civciv sayısına göre yeterli büyüklüğe sahip olmasına özen gösterin. Civcivler rahatça bulunduğu ortamda hareket edebilmelidir. Ardından civcivlerin bulunduğu ortam sıcaklığını, ilk günlerde 30 derece civarında termostatla ısıtın. İlerleyen haftalarda bu dereceyi yavaş yavaş haftadan haftaya düşürün. Özellikle yirmi gün civcivleriniz için ısı çok önemlidir.  Civcivleri koyduğunuz yerde ışık bulundurun. Civcivlerinizin bulunduğu ortamda neşeli bir şekilde dolaşması onların üşümediklerinin bir göstergesidir. Aksi halde civcivler bir araya toplanıp, hareketsiz bir şekilde kalırlar ve bu durumda bazı civcivlerinizin ölmesiyle sonuçlanabilir.

Ortam olarak gereklilikleri sağladıktan sonra, beslenme hususunda da, günlük sularını mutlaka değiştirin , civciv yemleri ile civcivlerinizi besleyin,  civcivlerin ilk günün de şerbetli su verilmesi civcivlerin sağlığı açısından tavsiye edilmektedir. Ve bazı kişiler de sularında çocuk vitamin şurubu verdiğini ve fayda gördüklerini iletmektelerdir. Civcivlerinizi bahçede doğal bir ortam da dolaşmasını sağlayıp,güneş almasını sağlayıp, börtü böcek ile de beslenmesini sağlamanız civciv ve piliçlerinizin sağlıklı olmalarında önemlidir.

anahtar kelimeler: civciv bakımı , civciv bakımı nasıl yapılır , civciv bakımı ve beslenmesi, australorp civciv bakımı , civciv bakımı hakkında bilgiler , civciv bakımı hayvan bilgisi , civcivlerin bakımı hakkında bilgi , brahma civciv bakımı , denizli civciv bakımı , civciv bakımında dikkat edilmesi gerekenler , civciv bakımı hakkında herşey

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*